Zakaz lokalizacji cyrków na terenach Łodzi oraz powstanie strony „Łódź przyjazna zwierzętom”

Bardzo ważne i motywujące wiadomości.

Środa 16 września 2015 roku była bardzo ważnym dniem dla działalności Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. ochrony zwierząt w Łodzi, a jednocześnie dla Fundacji, gdyż Przewodniczącą KDO jest Prezes Fundacji.

Podczas sesji Rady Miasta Łodzi zostały przyjęte dwie uchwały, które były wspierane i współtworzone przez Komisję.

  1. Uchwała dotycząca powstania platformy “Łódź przyjazna zwierzętom”. Strona jest połączeniem pomysłu Radnych Miasta Łodzi – Pani Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej i Moniki Malinowskiej-Olszowy na utworzenie sieci pomocy sąsiedzkiej w opiece nad zwierzętami (platforma ogłoszeń) oraz pomysłu Komisji (inicjatywa Przewodniczącej) na utworzenie platformy informacyjnej, stanowiącej kompendium wiedzy o opiece nad zwierzętami. Projekt otrzymał zaproponowaną przez Komisję nazwę “Łódź przyjazna zwierzętom”, która została zaakceptowana przez Radne.
  2. Uchwała zakazująca lokalizacji cyrków ze zwierzętami na miejskich gruntach. Inicjatorem uchwały byli Radny Bartosz Domaszewicz i Radna Urszula Niziołek-Janiak. Komisja udzieliła wsparcia Radnym w tworzeniu treści uchwały oraz bezwzględnie poparła wprowadzenie takiego działania, szczególnie że w ubiegłym roku Komisja wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta o wprowadzenie takiego zakazu. Bardzo się cieszymy, że nasz głos został usłyszany.

Mam nadzieję, że to dopiero początek dobrej współpracy z Radnymi oraz obopólnego wsparcia. Wiele jeszcze pomysłów mam jako Przewodnicząca i wiele pomysłów mają członkowie Komisji. Wszystkie staramy się realizować w ramach działań Komisji. Żywię nadzieję, że do tej współpracy na stałe dołączą Łódzcy Radni. Wiele jest jeszcze do zrobienia dla zwierząt…wspólnie możemy więcej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s