Koty działkowe z Łagiewnik

Na działkach w Łagiewnikach żyje kilka stad kotów wolno bytujących. Większość z nich ma odpowiedzialnych opiekunów, którzy dokarmiają je cały rok oraz dbają o ograniczenie rozmnażania.
Niestety jedno ze stad jest pod opieką kobiety która wykazuje skrajną nieodpowiedzialność…nie pozwoliła wysterylizować kotów (wręcz wyrywała kotki z rąk innych jak jechały na sterylizację), gdyż jak twierdzi „lubi bawić się małymi kotkami”, poza tym w czasie zimy nie przyjeżdża karmić swoich podopiecznych, ponieważ jej zdaniem sprawę załatwi naturalna selekcja.
Pozostali karmiciele zaniepokojeni stanem kotów poprosili o pomoc. Fundacja razem z Agatą Kondracką i Magdą Politańską postanowiliśmy pomóc.
Z działek zabrane zostały trzy maluchy, które są pod opieką Agaty.
Podjęliśmy również działania mające na celu sterylizację i kastrację stada. Trzy kotki zostały już wysterylizowane. W poniedziałek postaramy się złapać wszystkie pozostałe.
Stado zostanie wysterylizowane a kobieta która się niemi „opiekuje” nie dowie się o tym, ponieważ w przeciwnym wypadku pozbędzie się ich.
To duża logistycznie akcja ale dzięki pomocy przyjaciół mamy nadzieje że zakończy się sukcesem. I małe kociaki nie będą już musiały cierpieć z powodu chorób i zimna.
Niestety na tych działkach dochodzi również do niewyobrażalnych aktów przemocy wobec kotów. W tym roku znaleziono ok 20 zamordowanych kotów, wyrzuconych do szamba w workach. Niestety działki należą do PZD z którym regularnie walczymy jako Fundacja. Sprawa kotów na działkach w Łagiewnikach nie zakończy się tylko na tym stadzie, ale będziemy działać dalej.
Bardzo dziękuję za pomoc Agacie, Magdzie i Gosi 🙂

DSC05404 DSC05405 DSC05407 DSC05408 DSC05409 DSC05410 DSC05411 DSC05415 DSC05416 DSC05432 DSC05434

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s