EKSPERYMENT PI(t)ES-ti (rumuńska rzeź)

W Rumunii przeprowadzane są masowe i bestialskie mordy psów.
Rząd rumuński wykorzystując tragedię śmierci małego chłopca (krąży niepotwierdzona informacja, że owe dziecko nie zostało zagryzione przez psy a zamordowane przez pedofila), wprowadził prawo zezwalające na masowe mordowanie psów bezdomnych (również tych w schroniskach). Zaistniała sytuacja bardzo przypomina wyczyny rumuńskiej władzy z lat 1949 – 1952, czyli Eksperyment (Fenomen) Pitesti, gdzie władze pod pretekstem zezwalały na niewyobrażalne tortury wobec konkretnych grup, które sprawiały im problemy (w obecnej sytuacji jest to grupa psów). Władze Rumunii propagandowo wykorzystały śmierć dziecka do zatuszowania popełnionych przez siebie błędów i do rozwiązania problemu nieudolnie prowadzonej polityki zapobiegania bezdomności, zrzuciły odpowiedzialność za swoje czyny na bezbronne zwierzęta. Obecnie mordowane są wszystkie zwierzęta, które napatoczą się oprawcom (wysterylizowane, zachipowane, właścicielskie, szczeniaki, seniorzy i inne), wprowadzono również opłaty za ciało zamordowanego psa, eksterminacją zajmują się niewykwalifikowane i okrutne firmy-bojówki, które mordują w sposób haniebny i brutalny.  Prześladowani są również obrońcy zwierząt i ludzie, którzy sprzeciwiają się takiej polityce (identyczna sytuacja ma miejsce na Ukrainie). Z Polski rusza akcja pomocy (wolontariusze chcą zabrać z tego piekła ile tylko mogą zwierząt) https://www.facebook.com/events/593393030717221/.
Niestety nie jest to odosobniony przypadek. W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować takie działania na Ukrainie przed Euro 2012, w Azerbejdżanie przed Eurowizją i próby w Rosji przed Olimpiadą w Soczi (to te nagłośnione. Nikt nie wie jak wyglądają sprawy w innych krajach wschodnich lub arabskich) oraz na Cyprze, ale pierwszy raz masowo i okrutnie krwią niewinnych zwierząt spływa kraj Unii Europejskiej (tak…Rumunia jest krajem członkowskim UE).

Wiem, że w Polsce nie jest dobrze w kwestii zwierząt, mamy dużo pracy i czworonogi cierpią i umierają (pseudo-schroniska, akty znęcania się nad zwierzętami, bezpodstawne zabijanie i dręczenie zwierząt), ale nie możemy patrzeć bezczynnie na rumuńską rzeź. W obliczu tragedii rumuńskich czy ukraińskich zwierząt, nasze problemy bledną. Owszem mamy dużo aktów przemocy wobec zwierząt, ale nie na skalę masową i nie w „majestacie prawa”. Jesteśmy zobowiązani do reakcji i musimy piętnować takie zachowania aby chronić wypracowany ład moralny w stosunku do zwierząt  i stale go poprawiać.

Ważne jest też wyciągnięcie nauki na przyszłość…każde społeczeństwo może doprowadzić do takiej tragedii, jeżeli systematycznie i konsekwentnie nie będzie prowadzić prawidłowej polityki zapobiegania bezdomności zwierząt (sterylizacja) i nie będzie stale uświadamiać w kwestii zmiany swojego nagannego i przedmiotowego podejścia do braci mniejszych. Musimy być odpowiedzialni za zwierzęta, które oswoiliśmy. Na nas spoczywa obowiązek dbania o ich los i życie. Nie możemy o tym zapomnieć.

Planowana jest również demonstracja w najbliższą sobotę (14.09.2013) w Warszawie pod Ambasadą Rumunii.

Wioleta Pawlik – Nowacka

1234815_611922582192731_378978184_n

 

 

 

 

 

 

 

Przykłady źródeł (więcej informacji można znaleźć na stronach organizacji pro-zwierzęcych, stronach FB, w doniesieniach medialnych zagranicznych i polskich):
– http://wyborcza.pl/1,75968,14658660,Rumunia_wybija_psy__Dlaczego_Unia_powinna_protestowac_.html#TRrelSST
 http://zespoldlazwierzat.pl/?p=586
 http://fakty.tvn24.pl/prawo-do-zabijania,356494.html
 http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/art7651,zabijanie-psow-w-rumunii-jest-legalne.html

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „EKSPERYMENT PI(t)ES-ti (rumuńska rzeź)

  1. Mateusz pisze:

    zawsze wiedziałem że Rumunia to patologia i chlew ale żeby do takiego stopnia?

  2. Mar pisze:

    jakies dane? jakies zrodla? Czy pani sama sobie z palca wyssala albo poczytala na facebooku?

    • Nic sobie z „palca nie wyssałam”. Zamiast szydzić proszę poszukać informacji, ja nie jestem zobowiązana do umieszczania źródeł, szczególnie że to moja opinia na temat realnych wydarzeń. Proponuję zagraniczne źródła, bo polskie nie są bardzo zainteresowane tematem (można znaleźć artykuł w Rzeczpospolitej i Wyborczej)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s