MARSZ PRZEZ POLSKĘ – Polsko, oto bezdomny pies

Dzisiaj Ania dociera do Łodzi (20.08.2013), zapraszamy chętnych na spacer 🙂

1011376_188558167975387_595688934_n
„Marsz przez Polskę”, którego hasłem przewodnim jest „Polsko, oto bezdomny pies”, to pomysł na naświetlenie problemu i pomoc zwierzętom bezpańskim.
Największą akcją tego przedsięwzięcia jest ponad 1300 kilometrowa wędrówka przez Polskę, która rozpoczyna się na Helu 1 sierpnia 2013r, a ma skończyć w Wołosate. W trasę wyrusza jedna osoba ze swoimi dwoma psami. Anna zaprasza wszystkich do przyłączenia się  do marszu, o którym można przeczytać na FanPage „Marsz Przez Polskę”, lub na tej stronie. Wybrana trasa wiedzie przez największe miasta Polski takie jak Gdańsk, Bydgoszcz, Warszawa, Wrocław, Katowice, czy Kraków, aby jak najwięcej osób mogło dołączyć do marszu.

Lecz to nie jedyna inicjatywa w ramach marszu.

Do działania zapraszani są również trenerzy, psi fryzjerzy jak i schroniska. Trzy akcje- Okienko Trenera, Spacer zza Krat, oraz Okienko Fryzjera mają pomóc w wyborze oraz problemach adoptowanego psa.

Jak powiedziała organizatorka akcji:
„Chodzi o to, aby jak najwięcej psów znalazło nowy dom, lecz również o to, aby właściciele psów z adopcji nie zostawali sami. Gdy człowiek nie radzi sobie ze swoim psem powinien zgłosić się do szkoleniowca, który może mu pomóc, lecz nie każdego na to stać, lub nie każdy się na to odważy. Często przez drobne rzeczy, których pies nie miał się jak w schronisku nauczyć wraca za kratki, a właściciel wyrzuca to sobie do końca życia, odradzając potem innym adopcję. Dajmy ludziom wybór i pokażmy, że można sobie poradzić. Im więcej osób włączy się w naszą inicjatywne tym łatwiej potem będzie pomagać- zarówno właścicielom jak i psom.”

Strona internetowa: http://www.psiniec.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Marsz-przez-Polsk%C4%99/188556637975540?fref=ts

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s