W kwestii uboju

12 lipca 2013 roku był niewątpliwie dniem wielkiego zwycięstwa moralności, sumienia i wielkiej empatii. Dzięki wytrwałości i wspólnej walce obrońców zwierząt, Sejm odrzucił projekt ustawy dopuszczający ubój rytualny.

Zwycięstwo obrońców zwierząt doprowadziło do wściekłości lobby mięsne oraz dwie mniejszości narodowe.  Walczący o zwierzęta zostali nazwani „Zieloną Hołotą”, a przez społeczeństwo żydowskie – antysemitami.

Pozwolę sobie zauważyć, że taka postawa społeczeństwa żydowskiego i muzułmańskiego prowadzi do większej nietolerancji i niechęci względem nich.  Zarzucanie nietolerancji obrońcom zwierząt (nazywając ich antysemitami), którzy każdego dnia spotykają się z nietolerancją ze strony społeczeństwa, jest czystą hipokryzją i brakiem rozumu.

Nasza wspólna walka pokierowana jest tylko i wyłącznie polepszeniem losu zwierząt, zmniejszeniem krzywdy wobec nich i zwiększeniem poszanowania żywych istot.

Oskarżenia o nietolerancję czy przyjmowanie korzyści majątkowych od konkurencyjnych krajów jest zwykłym szykanowaniem i jest bardzo krzywdzące wobec wszystkich osób, które dzięki swojej podwyższonej wrażliwości widzą duży problem w okrucieństwie wobec zwierząt.

Dla nas zwierzęta są bardzo ważne, ponieważ są bezbronne i nie mogą powiedzieć o swojej krzywdzie. Zarzucanie nam tego, że są ważniejsze rzeczy na świecie lub żebyśmy zajęli się ludźmi jest iście niesprawiedliwe. My zajmujemy się zwierzętami a inni ludźmi. Każda sprawa dotycząca życia wszystkich istot na tej planecie jest bardzo ważna i każda zasługuje na interwencje i zainteresowanie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „W kwestii uboju

  1. ness pisze:

    dobrze napisane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s