Zastanawiałam się czy to napisać, ale wiele osób ma wątpliwości po co Festiwal i jakie on ma zadanie. Dlatego chciałam przedstawić znaczenie jakie planowo ma mieć Festiwal:

1) Festiwal ma za zadanie uświadamiać, edukować i zwracać uwagę na problem poprzez pozytywne emocje. Ogólnopolska, jednolita akcja ma dużą szansę przebicia. Solidarność organizacji i ludzi może przekonać wielu do jej słuszności i w rezultacie pogłębić świadomość społeczeństwa, zwrócić uwagę władz i mediów a także ułatwić życie organizacjom pro-zwierzęcym.

2) W Polsce jest wiele organizacji pro-zwierzęcych, które codziennie robią kawal dobrej roboty na rzecz zwierząt. Festiwal ma być podziękowaniem za starania i trud z jakimi te organizacje się zmagają (tak jak Woodstock jest podziękowaniem za WOŚP). Czyli reasumując Festiwal ma być podziękowaniem dla organizacji pro-zwierzęcych za ich działania a w swojej ostatecznej formie ma również pomagać materialnie organizacjom.

Mogą powstać pytania, po co w takim razie stworzyłam kolejną organizację?

Odpowiedź jest prosta. Ze względów prawno-formalnych jako osoba prywatna nie mogę nic zorganizować, dlatego byłam zmuszona stworzyć podmiot który będzie za to odpowiedzialny. Fundacja (Nie)Milcz-Reaguj powstała tylko po to aby organizować i nadzorować Festiwal, powstała dla innych organizacji a nie dla siebie. Oczywiście będzie również pomagać zwierzętom doraźnie ale będzie to odbywało się sporadycznie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s